11 stycznia 2019 r. odbył się III etap konkursu  pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wojciech Orkiszewski i Bartosz Bielawski  z kl. VII a, Justyna Lejmanowicz i Eryk Lenartowicz z kl. III ag. Konkurs odbył się w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. W III etapie tzw. parkowym z terenu Kazimierskiego […]

11 stycznia 2019 r. odbył się III etap konkursu  pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wojciech Orkiszewski i Bartosz Bielawski  z kl. VII a, Justyna Lejmanowicz i Eryk Lenartowicz z kl. III ag.

Konkurs odbył się w budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. W III etapie tzw. parkowym z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego udział wzięło 12 uczniów reprezentujących w 4-osobowych drużynach parkowe gminy: Puławy, Kazimierz Dolny i Wilków. Uczniowie, którym towarzyszyli przedstawiciele dyrekcji GZS, opiekunowie oraz reprezentanci Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych z Ośrodka Zamiejscowego Lubartów oraz Ośrodka Edukacyjnego w Sobieszynie, zmierzyli się z testem wiedzy ogólnej z zakresu przyrody i geografii oraz wiedzy o walorach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Nasza drużyna drużyna zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do IV etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu.