W dniach 4-10.02.2018 r. cztery nauczycielki naszej szkoły: pani Iwona Lewikowska, Bożena Kowalska, Agnieszka Czarnota i Renata Firlej uczestniczyły w szkoleniu metodycznym podnoszącym kwalifikacje zawodowe pt. „Creativity in teaching and training & how to use music, art., ICT and outdoor activities in education”, które odbyło się w urokliwym miasteczku Assen na północnym- wschodzie Holandii. Dokształcanie […]

W dniach 4-10.02.2018 r. cztery nauczycielki naszej szkoły: pani Iwona Lewikowska, Bożena Kowalska, Agnieszka Czarnota i Renata Firlej uczestniczyły w szkoleniu metodycznym podnoszącym kwalifikacje zawodowe pt. „Creativity in teaching and training & how to use music, art., ICT and outdoor activities in education”, które odbyło się w urokliwym miasteczku Assen na północnym- wschodzie Holandii. Dokształcanie odbywało się w ramach projektu Erasmus+, Akcja K1 ” Zagraniczna Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”.

W szkoleniu uczestniczyło 25 nauczycieli z 5 krajów europejskich tj.: Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji i Polski. Celem tego kursu było doskonalenie nauczycieli pod kątem rozwijania kreatywności w nauczaniu oraz wykorzystania muzyki, sztuki, technologii informatycznych i zajęć na powietrzu. Szkolenie umożliwiło nauczycielom zdobycie nowych umiejętności, a także poznanie nowych metod i sposobów pracy. Konieczność porozumiewania się w trakcie szkolenia tylko w języku angielskimstwarzało warunki do doskonalenia umiejętności językowych.

Kurs obejmował nie tylko naukę w systemie wykładowo- warsztatowym, ale również wychodził poza mury szkoły, ponieważ odbywały się zajęcia w terenie zarówno z mapą, jak i przy użyciu nowoczesnych aplikacji na smartfonach. Międzynarodowy charakter szkolenia był również świetną okazją do poznania różnic w naszych szkołach, omówienia systemów edukacji i organizacji pracy. Mogliśmy również podejrzeć życie jednej z holenderskich szkół „C. S. Vincent Van Gogh”, której misja brzmi „Learn to learn. Learn to live”.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż była to również wyjątkowa możliwość poznania nowych, ciekawych miejsc i kultury kraju, do którego wyjechali nauczyciele.
W trakcie szkolenia odbyły się warsztaty w Muzeum „ De Wachter” oraz w Dreants Museum, w którym technologia informatyczna, sztuka i muzyką są ze sobą ściśle powiązane.

Udział w tym niecodziennym rodzaju doskonalenia zawodowego przyniósł wiele korzyści naszym pedagogom i z pewnością zaprocentuje ciekawszymi lekcjami, efektywniejszą i bardziej nowoczesną pracą oraz wdrażaniem innowacyjnych metod nauczania w naszej szkole.