W dniach od 21 do 25 maja 2018 roku nasza szkoła była gospodarzem międzynarodowego spotkania w ramach programu Erasmus+. 6 nauczycieli z Grecji, Włoch oraz Francji odwiedziło naszą szkołę. Cieszyliśmy się, że mieliśmy przez te 5 dni w naszym małym środowisku lokalnym kawałek Europy. Staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas i pięknie zaprezentować nasz […]

W dniach od 21 do 25 maja 2018 roku nasza szkoła była gospodarzem międzynarodowego spotkania w ramach programu Erasmus+.

6 nauczycieli z Grecji, Włoch oraz Francji odwiedziło naszą szkołę. Cieszyliśmy się, że mieliśmy przez te 5 dni w naszym małym środowisku lokalnym kawałek Europy. Staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas i pięknie zaprezentować nasz region i kraj. Program wizyty obejmował wycieczki do Warszawy i Kazimierza. Zagraniczni goście mieli okazję przekonać się, jak urokliwym zakątkiem jest nasze miasto. Zespół pałacowo-parkowy oraz bulwar nadwiślański na długo pozostaną w ich pamięci. Złożyliśmy wizytę w Urzędzie Miasta Puławy gdzie spotkaliśmy się z Panem Prezydentem Januszem Groblem praz Panią Prezydent Ewą Wójcik. Spotkanie okazało się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poruszenia wielu istotnych kwestii. Nasi europejscy przyjaciele odwiedzili Miejskie Przedszkole numer 16 w Puławach. Bardzo ciepłe przyjęcie ze strony Pani Dyrektor Przedszkola Haliny Chołody oraz całego Grona Pedagogicznego sprawiło, że wizyta upłynęła w bardzo przyjemnej atmosferze.

Podczas pobytu goście mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw. Smak pierogów oraz sernika na pewno na długo pozostanie w ich pamięci!

Chociaż wizyta w “Dziesiątce” była spotkaniem roboczym, na którym omawiano zagadnienia związane z realizacją projektu, mieliśmy okazję zaprezentować szkołę miasto, region i kraj.

Atmosfera w czasie wizyty była wspaniała. Goście byli zachwyceni miejscami, które odwiedzili, gościnnością Polaków, pysznym jedzeniem, a przede wszystkim miłą i serdeczną atmosferą, którą szczególnie docenili w naszej szkole. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać im piękno miasta i regionu oraz, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej, wystawić znakomite świadectwo “Dziesiątce”. Wizyta gości z programu Erasmus była dla nas wszystkich niezapomnianą przygodą.