W czwartek, 7 grudnia 2017 roku, odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne w ramach programu Erasmus+ skierowane do uczniów z klas IV – VII. Warsztaty te poprowadził profesjonalista, prawdziwy pasjonat fotografii, człowiek zakochany w robieniu zdjęć – pan Mariusz Bodeńko. Już w czasie pierwszych dziewięćdziesięciominutowych zajęć zdążył zarazić uczniów swoja pasją. Mimo, iż były one czysto […]

W czwartek, 7 grudnia 2017 roku, odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne w ramach programu Erasmus+ skierowane do uczniów z klas IV – VII. Warsztaty te poprowadził profesjonalista, prawdziwy pasjonat fotografii, człowiek zakochany w robieniu zdjęć – pan Mariusz Bodeńko.

Już w czasie pierwszych dziewięćdziesięciominutowych zajęć zdążył zarazić uczniów swoja pasją. Mimo, iż były one czysto teoretyczne, to wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, gdyż pan Mariusz posiada naprawdę ogromną wiedzę w tej dziedzinie. Uczniowie dowiedzieli się:
– co zrobić, aby ich zdjęcia były lepsze,
– w jaki sposób dobierać tematy zdjęć,
– jak prawidłowo wykadrować obraz,
– co to jest trójpodział i mocne punkty na zdjęciu,
– co to jest perspektywa i jak odpowiednio dobrana potrafi zmienić nudne zdjęcie w miłe dla oka,
– dlaczego symetria w fotografii jest taka ważna,
– jak na zdjęcia i ich odbiór wpływają rytmy i linie,
– jakie są najczęstsze błędy w fotografii

oraz wiele innych równie ciekawych rzeczy. Fotograf wzbogacił swój wykład przygotowaną przez siebie prezentacją pokazując w niej zarówno własne, jak i pobrane z internetu zdjęcia. Omawiał je wraz z uczestnikami warsztatów i wspólnie wskazywali zalety i wady prezentowanych zdjęć.  Było to bardzo pouczające i inspirujące spotkanie.
Nie tylko prowadzący, ale też nasi uczniowie mieli szansę podzielić się swoimi fotograficznymi historiami. Opowiadali, co najbardziej lubią fotografować, czym robią zdjęcia oraz skąd wzięła się u nich pasja. Na koniec  uczestnicy dostali od prowadzącego pracę domową – zrobienie, wyselekcjonowanie i przyniesienie na kolejne zajęcia kilku zdjęć o tematyce „Szkoła i okolice”.  Koordynatorkami warsztatów są panie Maria Gaj i Ewa Wiejak.