Klasa IB znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego wyzwania “Tydzień z technologią”, organizowanego przez Edu-Sense: Annę Świć i Rafała Mitkowskiego – twórców projektu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. W konkursie wzięło ponad 330 szkół z całej Polski. Przez tydzień wykonywaliśmy zadania związane w programowaniem i kodowaniem, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Wykonaliśmy w sumie 6 zadań: […]

Klasa IB znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego wyzwania “Tydzień z technologią”, organizowanego przez Edu-Sense: Annę Świć i Rafała Mitkowskiego – twórców projektu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. W konkursie wzięło ponad 330 szkół z całej Polski. Przez tydzień wykonywaliśmy zadania związane w programowaniem i kodowaniem, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Wykonaliśmy w sumie 6 zadań:

– Mój smartfon, mój tablet – jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył;
– W poszukiwaniu wiosny – gra planszowa z kodami QR;
– Nie tylko używam, ale i tworzę – dziecięce pomysły na funkcjonalne aplikacje;
– Od kodowania na dywanie do wirtualnej maty Edu-Sense;
– Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości;
– Uwaga, akcja, cięcie – tworzymy naszą pierwszą reklamę.
Dzieci uczyły się bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych technologii i zasobów sieci. Rozwijały logiczne i algorytmiczne myślenie, a przede wszystkim świetnie się bawiły.
Autor: Liliana Dąbrowska