Jak co roku nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 biorą udział w międzynarodowym projekcie Code Week. “Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych.” W tym roku Tydzień Kodowania będzie trwał od 7 do 20 października 2019, czyli… aż […]

Jak co roku nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 biorą udział w międzynarodowym projekcie Code Week.

“Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych.”

W tym roku Tydzień Kodowania będzie trwał od 7 do 20 października 2019, czyli… aż dwa tygodnie! W tym czasie wykonamy wiele zadań przy użyciu mat do kodowania, kolorowych kubeczków, Ozobotów, puzzli AR, tabletów, tablic interaktywnych, komputerów, programu Scratch i wiele, wiele więcej.

Przy okazji Code Week zespół Uczymy Dzieci Programować przygotował dla uczestników wyzwania konkurs, w którym również weźmiemy udział. Prosimy o trzymanie kciuków za wszystkie klasy i nauczycieli startujących w wyzwaniu. Będzie się działo!

Klasy, które biorą udział w Code Week:

1a – wych. Patrycja Woś  – Gołąbek

2b – wych. Liliana Dąbrowska

2c – wych. Ewa Wiejak

klasy 6a, 6c, 7ab  – gr.2, 8ab – gr. 2 – nauczyciel informatyki Agnieszka Czarnota.

 

Autor: Ewa Wiejak