Szachy w klasie drugiej to nie przelewki! Drugoklasiści rozgrywają między sobą prawdziwe zażarte turnieje. Nie boją się atakować i wiedzą, jak odeprzeć atak. Potrafią przewidywać ruchy przeciwnika, a wiele osób rozgrywa partię szachów w czasie krótszym niż 10 minut. Grę w szachy ćwiczymy nie tylko grając w parach, ale też przez obserwację grających kolegów, wspólne […]
Szachy w klasie drugiej to nie przelewki! Drugoklasiści rozgrywają między sobą prawdziwe zażarte turnieje. Nie boją się atakować i wiedzą, jak odeprzeć atak. Potrafią przewidywać ruchy przeciwnika, a wiele osób rozgrywa partię szachów w czasie krótszym niż 10 minut.

Grę w szachy ćwiczymy nie tylko grając w parach, ale też przez obserwację grających kolegów, wspólne ćwiczenia, zabawy szachowe, rozwiązywanie szachowych zagadek, granie w grupach, grę na czas, którego niekiedy jest naprawdę niewiele. Podczas gry dzieciom towarzyszy wiele emocji. Dzięki szachom uczą się wygrywać i przegrywać, walczyć fair play. Ćwiczą logiczne myślenie, opracowują własne strategie, rozwijają umysł. Na zdjęciach klasy 2a, 2b i 2c utrwalające matowanie dwiema wieżami.
Autor: Ewa Wiejak