16 października, w filii biblioteki miejskiej uczniowie klas IB i IIB obejrzeli niezwykłe przedstawienie. Aktorzy krakowskiego teatru Maska przygotowali bajkę promującą czytelnictwo oraz świadome korzystanie z internetu. “Prastara Książnica – Skarb i tajemnica” opowiada o “Piratce Kirce, która w telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera […]

Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetową mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma…. WiFi! Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet. Teraz musi radzić sobie sama”. Na szczęście pomogli jej w tym kangur, tygrys, szaman i oczywiście nasi uczniowie. To niesamowite przedstawienie z udziałem widowni sprawiło, że dzieci zrozumiały potęgę książki oraz fakt, że internet nie jest najważniejszym “nauczycielem życia”.

Autor: Liliana Dąbrowska