16 października, w filii biblioteki miejskiej uczniowie klas IB i IIB obejrzeli niezwykłe przedstawienie. Aktorzy krakowskiego teatru Maska przygotowali bajkę promującą czytelnictwo oraz świadome korzystanie z internetu. “Prastara Książnica – Skarb i tajemnica” opowiada o “Piratce Kirce, która w telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera […]

16 października, w filii biblioteki miejskiej uczniowie klas IB i IIB obejrzeli niezwykłe przedstawienie. Aktorzy krakowskiego teatru Maska przygotowali bajkę promującą czytelnictwo oraz świadome korzystanie z internetu. “Prastara Książnica – Skarb i tajemnica” opowiada o “Piratce Kirce, która w telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu.

Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetową mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma…. WiFi! Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet. Teraz musi radzić sobie sama”. Na szczęście pomogli jej w tym kangur, tygrys, szaman i oczywiście nasi uczniowie. To niesamowite przedstawienie z udziałem widowni sprawiło, że dzieci zrozumiały potęgę książki oraz fakt, że internet nie jest najważniejszym “nauczycielem życia”.

Autor: Liliana Dąbrowska