4.10.2019 obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W naszej szkole w czasie przerw międzylekcyjnych oraz nalekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości […]

4.10.2019 obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej szkole w czasie przerw międzylekcyjnych oraz nalekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Do egzaminów przystąpili uczniowie klas III – VIII. Wszyscy, którzy zdali egzamin zdobyli tytuł ”Eksperta tabliczki mnożenia”. Nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Każdy wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł i certyfikat MT EXPERT.  Podczas IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w SP10 wydaliśmy łącznie 214 certyfikatów. Cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia oraz że akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem osób dorosłych. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a szczególnie uczniom klasy VIIIa. Bez Was trudno byłoby zorganizować taki dzień.

 

Koordynator lokalny: Agnieszka Czarnota