Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące dla nich to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania. I stało się….. Wreszcie nadszedł ten szczególny dzień dla naszych dzieciaków…. 22 października  w Szkole Podstawowej nr 10 […]

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące dla nich to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.

I stało się….. Wreszcie nadszedł ten szczególny dzień dla naszych dzieciaków….

22 października  w Szkole Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zaproszeni zostali rodzice, koledzy i koleżanki z klas II i III ze swoimi wychowawcami oraz zaprzyjaźnieni nauczyciele.

Wszystkich zaproszonych gości powitała pani dyrektor szkoły- Małgorzata Tarłowska, wygłosiła krótkie przemówienie i oddała głos naszym najmłodszym.

Aby uświetnić to godne pamięci wydarzenie i jednocześnie uczyć – bawiąc, klasy I a i Ib wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z  klasy V b  zainscenizowały spektakl pt. “Ołówek do pasowania”. Sztukę wyreżyserowały wychowawczynie klas pierwszych: Pani Patrycja Woś-Gołąbek oraz Pani Grażyna Czerska. W role aktorskie wcielili się z godnym szacunku zaangażowaniem nasze Drogie Pierwszaki, uczniowie klasy V b oraz  rodzice. Swoją rolę w spektaklu miała również Pani Dyrektor. W sztuce nie zabrakło ani patosu arcyważnych treści, ani humoru sytuacyjnego, ani dźwięcznie brzmiących i uwodzących do tańca piosenek.  Widzowie byli zachwyceni częścią artystyczną, a rodzice dumni ze swoich małych aktorów.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie. Najpierw Odczytano tekst ślubowania, uczniowie przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i sumiennie się uczyć. Później nastąpiła najważniejsza chwila –pasowanie na uczniów. Pani Dyrektor, ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie gratulowała naszym małym bohaterom i wręczała pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia  oraz kuferki pierwszaka.

Po oficjalnej części uczniowie z rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek. Uczniowie otrzymali również swój pierwszy, najważniejszy  dokument, czyli legitymację szkolną. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. A Rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

Autorzy: Agnieszka Nita-Kościelniak, Grażyna Czerska

Przeżyjmy to jeszcze raz!