W dniu 5 listopada w Pałacu Czartoryskich odbył się finał Ekologicznej Kampanii Edukacyjnej, w której kolejny raz wzięła udział nasza szkoła. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Przeszłość- Przyszłości oraz Urząd Miasta Puławy. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Mizak, Andrzej Gnieciak, Wojtek Okiszewski zajęła II miejsce w konkursie wiedzy ekologicznej w kategorii szkół podstawowych. […]

W dniu 5 listopada w Pałacu Czartoryskich odbył się finał Ekologicznej Kampanii Edukacyjnej, w której kolejny raz wzięła udział nasza szkoła. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Przeszłość- Przyszłości oraz Urząd Miasta Puławy.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Mizak, Andrzej Gnieciak, Wojtek Okiszewski zajęła II miejsce w konkursie wiedzy ekologicznej w kategorii szkół podstawowych. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą ekologicznego stylu życia oraz gospodarowania odpadami.

W trakcie finału podsumowującego tegoroczną kampanię przedstawiane zostały również prezentacje multimedialne dotyczące akcji podejmowanych w trakcie jej realizacji na terenie szkoły. Nasza szkoła mogła się pochwalić m.in. następującymi działaniami:

 • Przeprowadzeniem ekologicznych zajęć dotyczących segregacji odpadów, w tym przy użyciu ozobotów, photona i maty do kodowania.
 • Wykonaniem pojemników do segregacji odpadów i umieszczeniem ich na korytarzu szkolnym.
 • Zorganizowaniem prelekcji dotyczącej zanieczyszczenia środowiska w Puławach.
 • Realizacją projektu ekologiczno- przyrodniczego pt. „Jesienny liść”.
 • Zorganizowaniem konkursu ekologicznego „Rady na odpady”.
 • Wykonaniem zielników.
 • Wykonaniem plakatów dotyczących ochrony środowiska na papierze oraz w Rysunku Google.
 • Przygotowaniem gazetki na korytarzu szkolnym „Rady na odpady”.
 • Wykonaniem wydzierankowych koszy na śmieci, jesiennych drzew z darów jesieni oraz cudaków z warzyw i owoców.
 • Wykorzystaniem surowców wtórnych na technice i plastyce.
 • Wykonaniem ulotek i animacji dotyczących ekologii w programie Pivot Animator.
 • Stworzeniem quizu ekologicznego w Formularzu Google oraz eko-gry w programie Scratch.
 • Zorganizowaniem warsztatów „Gdy kamienie były żywe”.
 • Zbiórką baterii i nakrętek.
 • Upcyklingowymi kwiatami ozdobiliśmy tablicę na korytarzu szkolnym.
 • Uczestniczyliśmy w warsztatach „Formy ochrony przyrody” w IUNG w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Komisja konkursowa doceniła nasze liczne działania przyznając uczniom i szkole atrakcyjne nagrody.

Autor: Renata Firlej

 

Nasze działania w ramach Kampanii Ekologicznej