Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste celebrowanie tego wielkiego wydarzenia to bardzo ważna chwila dla wszystkich Polaków. Tego dnia spotykamy się na wspólnym świętowaniu. Dzień 11 listopada to ,,symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa”. Uczniowie z naszej szkoły uczcili tę doniosłą rocznicę udziałem w uroczystościach miejskich. Młodsi wyśpiewali […]

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste celebrowanie tego wielkiego wydarzenia to bardzo ważna chwila dla wszystkich Polaków. Tego dnia spotykamy się na wspólnym świętowaniu.

Dzień 11 listopada to ,,symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa”. Uczniowie z naszej szkoły uczcili tę doniosłą rocznicę udziałem w uroczystościach miejskich. Młodsi wyśpiewali swój patriotyzm w wesołym karaoke, a starsi obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6b. Szóstoklasiści opowiedzieli swoim kolegom o drogach, które przebyli nasi przodkowie, byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. Przedstawili historię upadku i odradzania się Rzeczpospolitej. Pragnęli przekazać wszystkim naukę „po co nam ta przeszłość”, po co należy pamiętać o historii naszego narodu i wspominać twórców niepodległości.

„Gdyby nie oni, wszystko potoczyłoby się inaczej…”-tą refleksją uczniowie zakończyli przedstawienie upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękujemy uczniom klasy 6b, zespołowi Fortissimo oraz nauczycielom za przygotowanie apelu.

Autor: Anna Orkiszewska