Przemiła pani Anna Snop-Majewska z Poradni Dietetycznej  „Sekrety zdrowia” odwiedziła grupę „Skrzatów”. Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmuje się dietetyk. Następnie dzieci miały okazję posłuchać o  piramidzie żywieniowej, czyli graficznego przedstawienia wszystkich grup produktów, które powinny znaleźć się w jadłospisie każdego przedszkolaka. Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Po teorii […]

Przemiła pani Anna Snop-Majewska z Poradni Dietetycznej  „Sekrety zdrowia” odwiedziła grupę „Skrzatów”. Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmuje się dietetyk. Następnie dzieci miały okazję posłuchać o  piramidzie żywieniowej, czyli graficznego przedstawienia wszystkich grup produktów, które powinny znaleźć się w jadłospisie każdego przedszkolaka.

Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Po teorii przyszedł czas na zabawę. Skrzaty pracowały w grupach. Każda grupa miała inne zadanie do wykonania. Pierwsza grupa wykonała soczyste owocowe szaszłyki. Druga grupa zabrała się za wykonanie sałatki owocowej. Dzięki grupie trzeciej mogliśmy spróbować frytek marchewkowych i owocowych.

PAMIĘTAJMY!

Właściwe nawyki żywieniowe należy wprowadzać od jak najmłodszych lat. W tym wieku bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej dawki witamin i minerałów, pełnowartościowego białka, a także produktów zbożowych będących najlepszym źródłem węglowodanów. Należy również zwrócić uwagę na urozmaicenie jadłospisu dziecka oraz odpowiednią ilość i regularność posiłków. To co jedzą przedszkolaki zależy przede wszystkim od dorosłych będących najlepszym przykładem dla swoich pociech!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!

Autor: Magdalena Aftyka, Iwona Majek