Święta Bożego Narodzenia są okresem wzajemnej życzliwości, radości oraz wybaczania. Każdy z nas chciałby, aby ten wyjątkowy nastrój pozostał z nami jak najdłużej. Dzięki grupie Skrzatów stało się to możliwe. 09.01.2020 r. o godzinie 9:30 zerówkowicze wystawili jasełka. Na widowni zasiadali wyjątkowi goście – były to przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 15, Miejskiego Przedszkola nr […]

Święta Bożego Narodzenia są okresem wzajemnej życzliwości, radości oraz wybaczania. Każdy z nas chciałby, aby ten wyjątkowy nastrój pozostał z nami jak najdłużej. Dzięki grupie Skrzatów stało się to możliwe. 09.01.2020 r. o godzinie 9:30 zerówkowicze wystawili jasełka. Na widowni zasiadali wyjątkowi goście – były to przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 15, Miejskiego Przedszkola nr 13 z oddziałami integracyjnymi oraz Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Puławach wraz z wychowawcami, rodzice Skrzatów, dyrekcja oraz nauczyciele naszej szkoły.

Dzieci z grupy 0B w odpowiednich kostiumach oraz scenografii, z ogromnym przejęciem przedstawiły wydarzenia sprzed przeszło dwóch tysięcy lat. Nie zabrakło Józefa i Maryi, trzymającej Jezuska, a także otaczających ich aniołów, pasterzy, Trzech Króli oraz zwierzątek. Uroku temu wydarzeniu dodało wykonanie przez Skrzatów pięknych kolęd i pastorałek. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po jasełkach wystąpiła pani Beata Filip. Zaprezentowała japoński teatrzyk kamishibai, zachęcając widzów do wspólnej aktywności. Na koniec zaproszeni goście zostali poczęstowani pierniczkami ozdobionymi przez zerówkowiczów.

Występ był ogromnym przeżyciem dla małych aktorów, ich rodziców oraz wszystkich obecnych. Mamy nadzieję, że jasełka spodobały się publiczności, a przedszkolaki jeszcze nie raz odwiedzą Szkołę Podstawową nr 10.

Autorzy: Magdalena Aftyka, Iwona Majek, Małgorzata Prażmowska