W roku szkolnym 2020/2021 w klasach IIIa i IIIb realizowano autorski projekt edukacyjny Pani Liliany Dąbrowskiej i Małgorzaty Kijewskiej wprowadzający dzieci w świat ortografii języka polskiego. Zadania realizowano cyklicznie, dwa razy w miesiącu. Na początku tygodnia dzieci zapoznawano z poszczególną zasadą ortograficzną (prezentacje i ćwiczenia na różnych platformach edukacyjnych). Każdy uczeń dostawał tygodniową kartę pracy […]

W roku szkolnym 2020/2021 w klasach IIIa i IIIb realizowano autorski projekt edukacyjny Pani Liliany Dąbrowskiej i Małgorzaty Kijewskiej wprowadzający dzieci w świat ortografii języka polskiego.

Zadania realizowano cyklicznie, dwa razy w miesiącu. Na początku tygodnia dzieci zapoznawano z poszczególną zasadą ortograficzną (prezentacje i ćwiczenia na różnych platformach edukacyjnych). Każdy uczeń dostawał tygodniową kartę pracy Sam planował czas i sposób realizacji. Karty ortograficzne przechowywano w specjalnych teczkach, z których powstały ortograficzne lapbooki. Podsumowaniem projektu był konkurs ortograficzny dla uczniów klas III, który odbył się 10 czerwca 2021 r. na platformie edukacyjnej Eduelo i wyłonił Szkolnego Mistrza Ortografii. Wyniki przedstawiają się następująco:

🔹️I miejsce – Maria Pietruszka – kl. IIIB

🔹️II miejsce – Lena Antoniak – kl IIIA

🔹️III miejsce – Liliana Lipska – III B

🔹️III miejsce – Krzysztof Gajewski – III C

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Autor: Liliana Dąbrowska