Spotkanie z Panią Jadwigą Podstawek

06.listopada zorganizowałam dla klas VII i VIII spotkanie z Panią Jadwigą Podstawek-prezesem Schroniska Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Prelekcja bardzo podobała się młodzieży, a usłyszane słowa: ” Miłości nie można się nauczyć, trzeba jej doświadczyć, aby móc dzielić się z innymi ” na długo pozostaną w pamięci uczniów. Uczniowie zostali zaproszeni do Schroniska Św. Brata Alberta. Przyjęliśmy zaproszenie i z niego młodzież skorzysta-współpracując czynnie.

XIX Dnia Papieskiego

Z okazji XIX Dnia Papieskiego, katecheci (Siostra Jordana i A. Miazga) zorganizowali ” Kiermasz ciast: przy Parafii Miłosierdzia Bożego. Dochód ze sprzedaży 30 ciast został przeznaczony na paczki z okazji Św. Mikołaja. W tym roku udało się wykonać 200 paczek, które zostały przekazane najbiedniejszym dzieciom. W akcji wzięły udział uczniowie z klas II-VIII. Do sukcesu tej akcji przyczynili się Rodzice, którzy nie tylko upiekli ciasta, ale wielu z nich brało czynny udział w w/w akcji. Najmłodszymi wolontariuszami były dwie dziewczynki z klasy 2a. Rodzicom i wszystkim uczniom składamy najserdeczniejsze podziękowania.

Katecheci

XIX Dnia Papieskiego-Wstańcie, chodźmy

Z okazji “XIX Dnia Papieskiego-Wstańcie, chodźmy”- młodzież naszej szkoły wzięła aktywny udział w Ogólnopolskiej Akcji Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przy Parafii Miłosierdzia Bożego przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. W akcji brali udział uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych. Łącznie zaangażowanych było 36 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 10. Opiekunem akcji była A. Miazga

Wakacyjny konkurs ortograficzny z nagrodami

Portal dyktanda.pl zaprasza na drugą odsłonę konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii”. Skierowany jest on do osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Start konkursu będzie miał miejsce już w piątek 26 czerwca, potrwa on aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 90 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny. Dołączcie do konkursu i uczcie się ortografii z przyjemnością! (więcej…)

“Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Komenda Powiatowa Policji w Puławach w załączeniu przesyła  materiały dotyczące ogólnopolskiej akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Jednocześnie zapraszamy do korzystania z konkursu  plastyczno-filmowy pn. “Artystyczny przeWODNIK”- szczegóły konkursu mozna znależć na stronie internetowej pod adresem:  http://www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda

Z pozdrowieniami

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej KPP Puławy

“4 pory roku – metoda projektów” – podsumowanie innowacji

Innowacja “4 pory rok” prowadzona metodą projektów była realizowana w ciągu całego roku szkolnego w klasie 2C. Udało nam się zrealizować 3 większe projekty dotyczące 3 pór roku: jesieni, zimy i wiosny. Ostatni projekt realizowaliśmy zdalnie. (więcej…)

ABC ekonomii – zakończenie projektu

“ABC ekonomii” to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany w tym roku w klasach 1b i 2C. Koordynatorem projektu w naszej szkole była pani Ewa Wiejak. (więcej…)

Ekonomia dla dzieci – podsumowanie innowacji klasy 2C

“Ekonomia dla dzieci” to autorska innowacja realizowana w klasie 2C w ciągu całego roku szkolnego 2019/2020 – zarówno na zajęciach w klasie, jak i na lekcjach on-line. Innowacja stawiała na pierwszym miejscu wiedzę z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, finansów.

Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?

Wiedzą już o tym uczniowie klasy IIB i IIC, którzy w roku szkolnym 2019/2020, we współpracy z Uniwersytetem Dzieci realizowali dodatkowy projekt edukacyjny rozwijający umiejętności społeczne.

Komunikat

W dniu 26.06.2020 r.  w godzinach 8.00 – 15.00 na placu przed szkołą będą oddawane pieniądze za niewykorzystane obiady w miesiącu marcu. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonego terminu.

Prosimy pamiętać o reżimie sanitarnym i zachowaniu środków ostrożności oraz dystansu społecznego.