Skład Zarządu Rady Rodziców

Prezydium Rady Rodziców

Przy Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach

w roku szkolnym 2019/2020

Przewodniczący – 

Wiceprzewodniczący – 

Sekretarz – 

Skarbnik –

Składki

W roku szkolnym 2019/2020 zostały ustalone następujące wysokości składek rocznych na fundusz Rady Rodziców:

 

 • 40 zł – pierwsze dziecko uczęszczające do szkoły;
 • 30 zł. – drugie dziecko;
 • kolejne dzieci są zwolnione z opłat na fundusz Rady Rodziców.

 

Rada Rodziców wspiera następujące działania szkoły ze składek wpłaconych na fundusz Rady Rodziców:

 • finansowanie nagród w konkursach szkolnych;
 • finansowanie nagród na zakończenie roku szkolnego;
 • zakup książek do biblioteki;
 • zakup sprzętu sportowego;
 • finansowanie dyskotek i balów karnawałowych;
 • zakup różnych środków dydaktycznych dla szkoły;
 • zakup dyplomów na potrzeby szkoły;
 • współfinansowanie „Pikniku Rodzinnego” oraz innych akcji;
 • współfinansowanie spotkania z „Najlepszymi uczniami”;
 • zakup materiałów plastycznych, biurowych i dekoracyjnych
  na potrzeby szkoły.
Wszystkich uczniów klas I – III zapraszam do udziału w konkursie „Rebusy literackie.” Zwycięzcą zostanie uczeń/uczennica, który pierwszy odpowie prawidłowo na wszystkie zagadki, podając autora i tytuł książki. Odpowiedzi wraz z danymi uczniów proszę przesyłać na adres podany w wiadomości zamieszczonej w dzienniku. Odpowiedzi proszę przesyłać do 1.06.2020 . Nagroda gwarantowana!!!
REBUSY LITERACKIE DLA KLAS I – III

Wszystkich uczniów klas I – III zapraszam do udziału w konkursie „Rebusy literackie.” Zwycięzcą zostanie uczeń/uczennica, który pierwszy odpowie prawidłowo na wszystkie zagadki, podając autora i tytuł książki. Odpowiedzi wraz z danymi uczniów proszę przesyłać na adres podany w wiadomości zamieszczonej w dzienniku. Odpowiedzi proszę przesyłać do 1.06.2020 . Nagroda gwarantowana!!!

Zapraszam do zabawy

Beata Filip

Poniżej znajduje się harmonogram konsultacji dla uczniów szkoły podstawowej nr 10 w Puławach. Od 25 maja dla uczniów klas ósmych, od 01 czerwca dla pozostałych klas: Zarządzenie Dyrektora SP 10 
KONSULTACJE
Poniżej znajduje się harmonogram konsultacji dla uczniów szkoły podstawowej nr 10 w Puławach.
Od 25 maja dla uczniów klas ósmych, od 01 czerwca dla pozostałych klas:

Kiedy majowa pogoda za oknem nie rozpieszcza nas za bardzo a zdalne nauczanie ciągnie się w nieskończoność, 😄 zapraszam dzieci młodsze i ich rodziców na kolejną „odsłonę” teatrzyku Kamishibai. Mimo, że większość z nas zna doskonale te wszystkie bajki i legendy, to każda opowieść ma w sobie coś tajemniczego, ciekawego i zaskakującego zarazem… Kto z […]
Teatrzyk Kamishibai  najlepszy na nudę

Kiedy majowa pogoda za oknem nie rozpieszcza nas za bardzo a zdalne nauczanie ciągnie się w nieskończoność, 😄 zapraszam dzieci młodsze i ich rodziców na kolejną „odsłonę” teatrzyku Kamishibai. Mimo, że większość z nas zna doskonale te wszystkie bajki i legendy, to każda opowieść ma w sobie coś tajemniczego, ciekawego i zaskakującego zarazem… Kto z Was chce się przekonać jak zakończy się kolejna, to zapraszam pod linka: Spotkanie z teatrzykiem

Przyjemnego oglądania!

Anna Mazurkiewicz

W najbliższym czasie nastąpi stopniowe uruchamianie pracy szkół. W związku z tym pragniemy Państwu przekazać następujące informacje: Od 20 maja 2020r. dzieci 6- letnie, zgłoszone przez Rodziców mogą korzystać z opieki w oddziale przedszkolnym. Od 20 maja 2020r. w naszej szkole istnieje możliwość realizacji zajęć rewalidacyjnych. Od 25 maja 2020r. szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo – […]
Drodzy Rodzice i Uczniowie

W najbliższym czasie nastąpi stopniowe uruchamianie pracy szkół. W związku
z tym pragniemy Państwu przekazać następujące informacje:

 1. Od 20 maja 2020r. dzieci 6- letnie, zgłoszone przez Rodziców mogą korzystać z opieki w oddziale przedszkolnym.

 2. Od 20 maja 2020r. w naszej szkole istnieje możliwość realizacji zajęć rewalidacyjnych.

 3. Od 25 maja 2020r. szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla klas I-III,których Rodzice wyrażą na to zgodę.

 4. Od 25 maja 2020r. będą się odbywały konsultacje dla klas VIII. Konsultacje są dobrowolne.

 5. Od 1 czerwca 2020r. umożliwiamy konsultacje z nauczycielami dla zainteresowanych uczniów klas IV-VII.

 6. Harmonogram konsultacji będzie dostępny na stronie internetowej szkoły.

 7. Jednocześnie informujemy, że we wszystkich klasach kontynuowane jest nauczanie zdalne.

Aby móc przyjąć do szkoły dzieci, tych z Państwa, którzy się na to zdecydowali prosimy o zapoznanie się z „Procedurą bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii koronawirusa SARS – COV-2”. Wypełnione i podpisane dokumenty tj. Oświadczenia rodziców, Deklaracje rodziców, Zasady funkcjonowania placówki w trakcie reżimu sanitarnego , Kwestionariusz oceny ryzyka epidemiologicznego, należy dostarczyć do szkoły najpóźniej w dniu przyprowadzenia dziecka.

Decyzję o zgłoszeniu dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze należy podać wychowawcy lub telefonicznie 81 458 6580 najpóźniej w dniu poprzedzającym przyjście dziecka do szkoły do godz. 10:00.

Prosimy również o informację, dotyczącą chęci korzystania z obiadów w szkole, przez dzieci zapisane na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

Wirtualna galeria “W stronę kubizmu”- prace wykonane przez uczniów klas VII na lekcjach plastyki.         Autor: Patrycja Woś – Gołąbek
W stronę kubizmu – prace klas VII

Wirtualna galeria “W stronę kubizmu”- prace wykonane przez uczniów klas VII na lekcjach plastyki.

 

 

 

 

Autor: Patrycja Woś – Gołąbek

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj podjął decyzję o wznowieniu działalności miejskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz żłobka miejskiego z dniem 20 maja 2020 r.
Komunikat

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj podjął decyzję o wznowieniu działalności miejskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz żłobka miejskiego z dniem 20 maja 2020 r.

Komenda Powiatowa Policji w Puławach wraz z redakcją tygodnika Wspólnota Puławska organizują konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt.,, Praca służb mundurowych, medycznych oraz prasowych w czasach pandemii”. Zachęcając dzieci do aktywności, chcemy przedstawić działania, jakie podejmują służby mundurowe i prasowe podczas obowiązującego stanu epidemii. Konkurs polega na wykonaniu projektu okładki tygodnika Wspólnota Puławska. W […]
Zaproszenie do konkursu plastycznego

Komenda Powiatowa Policji w Puławach wraz z redakcją tygodnika Wspólnota Puławska organizują konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt.,, Praca służb mundurowych, medycznych oraz prasowych w czasach pandemii”. Zachęcając dzieci do aktywności, chcemy przedstawić działania, jakie podejmują służby mundurowe i prasowe podczas obowiązującego stanu epidemii. Konkurs polega na wykonaniu projektu okładki tygodnika Wspólnota Puławska.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o konkursie wśród uczniów Państwa szkoły.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie, który załączamy do niniejszej wiadomości oraz na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Puławach pod adresem:

http://pulawy.lubelska.policja.gov.pl/lpu/informacje/aktualnosci/103440,Policjanci-i-dziennikarze-zapraszaja-do-udzialu-w-konkursie-plastycznym.html

Serdecznie zapraszamy do udziału. Wyjątkowe nagrody czekają.

Regulamin-konkursu-plastycznego-KPP Puławy-Wspólnota Puławska- okładka

„Wiersze, baśnie i bajki stymulują wyobraźnię, inspirują, uruchamiają różne poziomy rozumienia, słowem: są niezbędne w rozwoju dziecka. Bajki to najbliższe dziecku utwory, w których świat realny miesza się z fantastycznym i razem tworzą zrozumiałą rzeczywistość. Dziecko zapoznaje się w nich z sytuacjami wzbudzającymi niepokój oraz znajduje cudowne rozwiązanie problemów. W świecie bajek można spotkać przyjaciół, […]
Zakończenie Tygodnia Bibliotek

„Wiersze, baśnie i bajki stymulują wyobraźnię, inspirują, uruchamiają różne poziomy rozumienia, słowem: są niezbędne w rozwoju dziecka. Bajki to najbliższe dziecku utwory, w których świat realny miesza się z fantastycznym i razem tworzą zrozumiałą rzeczywistość. Dziecko zapoznaje się w nich z sytuacjami wzbudzającymi niepokój oraz znajduje cudowne rozwiązanie problemów. W świecie bajek można spotkać przyjaciół, przeżyć wspaniałe przygody, a przede wszystkim pozbyć się lęku. Rozwiązanie trudnych emocjonalnie sytuacji może okazać się – dzięki bajkom – przyjemne, a nawet radosne.”
Te słowa Marii Molickiej- specjalistki z dziedziny bajkoterapii – nakierowują każdego bibliotekarza do działania i pracy z małym czytelnikiem za pomocą bajek. Dlatego też w naszej szkolnej bibliotece, przy pomocy teatrzyku Kamishibai, przenosimy naszych czytelników w inny świat: bez trosk, bez chorób i problemów.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zapraszam na kolejne spotkanie z bajkami.

Zapraszam pod linka: „Zasmakuj w bibliotece”

Anna Mazurkiewicz