Skład Zarządu Rady Rodziców

Prezydium Rady Rodziców

Przy Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach

w roku szkolnym 2020/2021

Przewodniczący – 

Wiceprzewodniczący – 

Sekretarz – 

Skarbnik –

Składki

W roku szkolnym 2020/2021 zostały ustalone następujące wysokości składek rocznych na fundusz Rady Rodziców:

 • 50 zł – pierwsze dziecko uczęszczające do szkoły;
 • 40 zł – drugie dziecko;
 • kolejne dzieci są zwolnione z opłat na fundusz Rady Rodziców.

Prosimy o wpłaty na Radę Rodziców wyłącznie na numer konta: 56 8736 0006 2001 0000 2280 0001

 

Rada Rodziców wspiera następujące działania szkoły ze składek wpłaconych na fundusz Rady Rodziców:

 • finansowanie nagród w konkursach szkolnych;
 • finansowanie nagród na zakończenie roku szkolnego;
 • zakup książek do biblioteki;
 • zakup sprzętu sportowego;
 • finansowanie dyskotek i balów karnawałowych;
 • zakup różnych środków dydaktycznych dla szkoły;
 • zakup dyplomów na potrzeby szkoły;
 • współfinansowanie „Pikniku Rodzinnego” oraz innych akcji;
 • współfinansowanie spotkania z „Najlepszymi uczniami”;
 • zakup materiałów plastycznych, biurowych i dekoracyjnych
  na potrzeby szkoły.
Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy zamieszczona została informacja na temat szczepień przeciwko COVID-19.
Informacja na temat szczepień przeciwko COVID-19

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy zamieszczona została informacja na temat szczepień przeciwko COVID-19.


https://www.pulawy.eu/artykuly/informacje-na-temat-szczepien-przeciwko-covid-19,42906.htm

Autor: Renata Sykuła

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki w ogólnopolskim konkursie historycznym Edi:
Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe – EDI

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki w ogólnopolskim konkursie historycznym Edi:

Barbara Orkiszewska- 3 miejsce, laureat

Wiktor Stańczak – 5 miejsce, laureat

Jan Widerowski – 9 miejsce, wyróżnienie

Zuzanna Dzido-9 miejsce, wyróżnienie

Pozostali uczniowie: Lena Lewikowska, Brajan Marek, Pola Sikora, Grzegorz Nowak, Adrian Depta, Kornelia Sobczak oraz Oliwier Rzepka także uplasowali się na wysokich pozycjach.

Gratulujemy wyników. Jesteśmy z Was dumni!

Autor: Anna Orkiszewska

Zachęcamy do udziału w feriach zimowych on-line oraz konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Puławach.
Ferie w bibliotece + konkurs plastyczny

Zachęcamy do udziału w feriach zimowych on-line oraz konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Puławach.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Biblioteki:
ferie – https://www.biblioteka.pulawy.pl/ferie-2021/
konkurs – https://www.biblioteka.pulawy.pl/konkurs-plastyczny-bohatera-stworz/

Tegoroczne ferie zimowe są inne niż wszystkie poprzednie. Ograniczenia dotyczące przemieszczania, organizowania kolonii, zajęć grupowych, zamknięte kina, baseny…. Czy to oznacza, że ten czas spędzicie nudząc się, czekając na powrót lekcji?
W czasie ferii dzieci się nudzą? Nie uczniowie “Dziesiątki”!

Tegoroczne ferie zimowe są inne niż wszystkie poprzednie. Ograniczenia dotyczące przemieszczania, organizowania kolonii, zajęć grupowych, zamknięte kina, baseny…. Czy to oznacza, że ten czas spędzicie nudząc się, czekając na powrót lekcji?

Oto kilka propozycji na to co robić podczas aktualnych ferii, jak ciekawie zająć sobie czas często łącząc przyjemne z pożytecznym.

 1. Jest śnieg? Skorzystaj z tego!

Śnieg to atrakcja sezonu, a w ostatnich latach nie utrzymuje się na podwórkach zbyt długo. Dlatego skorzystajcie z niego, kiedy tylko się pojawi a w najbliższych dniach podobno ma padać 😊 Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, zjeżdżanie na sankach– tylko pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim stroju!

 1. Nie ma śniegu? Nie szkodzi, możesz zrobić własny!

Nic tak nie cieszy, jak sensoryczne zabawy ze śniegiem. Jeśli nie ma go za oknem, możecie otworzyć domowe laboratorium chemiczne i stworzyć go samodzielnie. Składniki prawdopodobnie macie w domu! Poproście rodziców o pomoc i do dzieła!

Potrzebujecie 8 opakowań sody oczyszczonej i opakowania pianki do golenia.

Przepis na sztuczny śnieg: do miski wsyp sodę i dodawaj piankę, mieszając masę. Już na tym etapie staje się chłodna. Należy wygnieść ją jak ciasto, a następnie wstawić do lodówki (albo na zewnątrz, jeśli panuje ziąb) na około 30 minut.

Taki domowy śnieg ma idealną konsystencję do zabawy – śnieżki, mini-bałwanki, a może igloo dla lalek? To dopiero atrakcja!

 1. Urządź seans filmowy

Maraton filmów może być lepszy niż w kinie. Ekran może i nie będzie taki duży, ale za to repertuar jest niemal nieograniczony! Zasłońcie rolety, przygotujcie odpowiednie przekąski i oglądajcie. Możecie się wymienić opiniami o oglądanym filmie z kolegami, narysować komiks na jego podstawie.

 1. Bal karnawałowy w domu

Przebieranki zawsze dają dużo radości. Czy naprawdę potrzeba dużej świetlicy, żeby przygotować idealny strój karnawałowy? Pomysłowy kostium dacie radę przygotować własnoręcznie, np. przy pomocy bibuły albo skrawków materiału. Nie zapomnijcie o tańcach i domowym pokazie mody!

 1. Warsztaty kulinarne, origami…

Jest tyle ciekawych tematów do zgłębienia! A najlepsze jest to, że eksperta w danej dziedzinie możecie zaprosić do domu – na

ekranie! Internet jest pełen filmików i praktycznych wskazówek. Wybierzcie temat, który interesuje wszystkich i do dzieła!

Wspólne ugotowanie obiadu lub upieczenie ciasta z mamą może być świetną zabawą.

 1. Dzień bez prądu

Brzmi jak prawdziwe wyzwanie? Dzień #unplugged może być ciekawą formą „miejskiego survivalu”. Chodzi o to, żeby przez jeden dzień ograniczyć korzystanie z osiągnięć cywilizacyjnych – liczy się komórka, tablet, komputer, telewizor, mikrofalówka, a nawet światło! Jeśli macie ochotę, możecie przygotować namiot z prześcieradła i zabawić się w prawdziwy biwak w świetle latarek, połączony z teatrem cieni. Uwaga tylko na połączenie namiotu i świec!

 1. Ręcznie robione kartki na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka wypada 21 i 22 stycznia, dlatego okres ferii to świetny moment, żeby przygotować dla najbliższych okazjonalne kartki. Kredki, farby, papier kolorowy w dłoń i do dzieła!

 1. Obejrzyjcie wystawę w Muzeum, spektakl w teatrze, zobaczcie zwierzęta w ZOO

Ale jak to? Przecież nie wychodzimy, a muzea, teatry są zamknięte…

Nic bardziej mylnego! Jest jeden rodzaj muzeów, teatrów, ogrodów które zawsze są otwarte – mowa o muzeach online. Wpisz tę frazę w wyszukiwarkę internetową i sprawdź ofertę miejsc, które można zwiedzać online, bez wychodzenia z domu. Wirtualny spacer można odbyć m.in. po Luwrze i Muzeum Brytyjskim.

Tu znajdziesz linki do kilku ciekawych miejsc:

https://mamotoja.pl/wirtualne-spacery-po-muzeach-teatr-dla-dzieci-online-koncerty-i-opera-kultura-online,czas-wolny-artykul,28687,r1p1.html

https://www.dzieciochatki.pl/wakacje-z-dziecmi/wirtualne-muzeum-zwiedzanie-z-dziecmi

https://www.dzieckowpodrozy.pl/oferta-muzea-interaktywne-dla-dzieci-top-10/

http://dziecieceinspiracje.pl/2020/05/spektakle-teatralne-online-14-propozycji-dla-najmlodszych-widzow.html

 1. Gry planszowe i puzzle

Planszówki to świetny sposób na rodzinną integrację, który przy okazji uczy zasad zdrowej realizacji, kreatywności, analitycznego myślenia, spostrzegawczości i ćwiczy koncentrację. Puzzle z kolei mogą wchłonąć malucha na długie godziny i pozwalają się przy okazji wyciszyć.

 1. Prace plastyczne

Kolorowanki, wycinanki, wyklejanki, lepienie z plasteliny, wykorzystywanie niepotrzebnych opakowań…. Pomysłów i propozycji jest mnóstwo a Wasza wyobraźnia nieograniczona! Pomysły znacie z lekcji w szkole oraz licznych stron internetowych, np.: http://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com/2017/08/ponad-100-pomysow-na-prace-plastyczne.htmlhttps://mojedziecikreatywnie.pl/2016/06/prace-plastyczne/

 1. Czytanie książek

W trakcie roku szkolnego jesteście często za bardzo zajęcia lekcjami, nauką lub po prostu nie macie czasu i siły. Ferie to doskonały czas na poczytanie książek, które Was interesują. Aktualnie jest bardzo dużo tytułów dla dzieci i młodzieży-każdy znajdzie coś dla siebie.

Drodzy uczniowie, mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie swój pomysł na ferie. Odpoczywajcie, bawcie się i nabierajcie siły! Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy „na żywo”.

 

Autor: Ilona Jałocha – psycholog

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy międzynarodowe głosowanie na logo projektu Erasmus+ „21st Century Entrepreneurs”. Nauczyciele z Portugalii, Bułgarii, Litwy, Polski, Turcji oraz Hiszpanii oddadzą swoje głosy  na najlepsze według nich logo.
Międzynarodowe głosowanie na logo projektu Erasmus+ „21st Century Entrepreneurs”

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy międzynarodowe głosowanie na logo projektu Erasmus+ „21st Century Entrepreneurs”. Nauczyciele z Portugalii, Bułgarii, Litwy, Polski, Turcji oraz Hiszpanii oddadzą swoje głosy  na najlepsze według nich logo.

Trzymamy kciuki za prace wykonane przez naszych reprezentantów czyli Tymka Mosińskiego, Kacpra Pawłowskiego oraz Krzysia Feledyna.

 

Autor: Iwona Lewikowska – koordynator projektu

Już niedługo, rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczna związaną z COVID-19 będą one odbywały się jednocześnie na   terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r. Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną […]
Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Już niedługo, rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczna związaną z COVID-19 będą one odbywały się jednocześnie na   terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r.

Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilności w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dla rodziców i opiekunów jest to czas wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa tego wypoczynku. Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi na stronie internetowej szkoły w prezentacji, dotyczącymi bezpiecznych ferii.

Bezpieczne ferie – prezentacja

Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami. Jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki. Mamy nadzieję, że po feriach zobaczymy w szkole, pozdrawiamy serdecznie.

 

Ilona Jałocha, psycholog

Marta Piątek, pedagog