Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji „Polacy-Rodakom” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości” pod patronatem senatora Stanisława Gogacza. Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości po raz dwudziesty organizuje zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie będących w trudnej sytuacji materialnej.
XX akcja “Polacy – Rodakom”

Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji „Polacy-Rodakom” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości” pod patronatem senatora Stanisława Gogacza. Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości po raz dwudziesty organizuje zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie będących w trudnej sytuacji materialnej.

W tym roku zbieraliśmy  produkty spożywcze o długim okresie przechowywania (słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, mąka, kasza, ryż), artykuły szkolne, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci oraz zabawki (maskotki, lalki, puzzle itp), z których zostały przygotowane paczki świąteczne dla naszych Rodaków i przekazane Konsulowi na XX Gali „Polacy-Rodakom”.  Dary pojechały na Wołyń do Krzemieńca (Ukraina), jak  również na Litwę i Białoruś.

Bardzo dziękujemy najmłodszym uczniom naszej szkoły za ogromne zainteresowanie tą akcją, aktywny udział , empatię oraz okazane serce dzieciom na obczyźnie. W ramach wdzięczności za okazałe serce wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania od Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.

Autor: Agnieszka Nita- Kościelniak

 

Po raz drugi z rzędu klasa 1 A zdobyła tytuł „ZŁOTEJ KLASY” w konkursie organizowanym przez WOŚP.
1 A “Złotą klasą”
Po raz drugi z rzędu klasa 1 A zdobyła tytuł „ZŁOTEJ KLASY” w konkursie organizowanym przez WOŚP.

W tym roku udało nam się zebrać na ten szczytny cel aż 38 kg monet o nominałach 1,2,5 gr., co po przeliczeniu dało kwotę 405,50 zł!!! Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie! Razem możemy wszystko!!!👏👍😘

Autor: Patrycja Woś – Gołąbek

 

“Złota klasa”

W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – “Złota klasa” organizowanej przez Hufiec ZHP Puławy, polegającej na zbiórce monet 1,2 i 5 groszowych. Większość klas zbierała pieniążki. Przekazaliśmy na WOŚP ponad 138 kilogramów monet, to ponad 20 kg więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej zebrała klasa 1A. Czekamy na wyniki miejskiej rywalizacji.

M. Stachnio.

17 listopada przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach 30. rocznicy kanonizacji św. Brata Alberta oraz 20. rocznicy ogłoszenia go Patronem naszego miasta. Po mszy złożyliśmy wieniec pod pomnikiem św. Brata Alberta oraz wzięliśmy udział w projekcji filmu pt. „Adam Chmielowski – Brat Albert. Siedem obrazów z życia” i  pikniku albertyńskim połączonym z kwestą na […]
20 lat patronatu św. Brata Alberta nad Puławami

17 listopada przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach 30. rocznicy kanonizacji św. Brata Alberta oraz 20. rocznicy ogłoszenia go Patronem naszego miasta. Po mszy złożyliśmy wieniec pod pomnikiem św. Brata Alberta oraz wzięliśmy udział w projekcji filmu pt. „Adam Chmielowski – Brat Albert. Siedem obrazów z życia” i  pikniku albertyńskim połączonym z kwestą na rzecz Schroniska św. Brata Alberta w Puławach.

Nazywano go “Najpiękniejszym człowiekiem pokolenia”, “Szarym bratem”, “Polskim Biedaczyną z Asyżu”, “Bratem wszystkich ludzi”.  Karol Wojtyła w swej sztuce nazwał go “Bratem naszego Boga”, a potem, jako papież Jan Paweł II, podczas kanonizacji, “Patronem naszego trudnego przełomu”. Życie Adama Chmielowskiego przypadło na trudny okres niewoli. Postanowił więc poświęcić je Ojczyźnie i ubogim. Brał udział w powstaniu styczniowym (w którym został ranny), a następnie (porzucając swą pasję malarską i dotychczasowe życie) zajął się organizowaniem pomocy dla potrzebujących. Został kanonizowany 12 listopada 1989 roku, a od 1999 jest patronem Puław. Dla mieszkańców i naszych uczniów jest wzorem miłosierdzia i poświecenia dla bliźnich.

Autor: Anna Orkiszewska

 

26.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w MARSZU NADZIEI, organizowanym przez Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Celem marszu było zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Marsz Nadziei odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii, która co roku organizowana jest na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową. Marsz zakończył […]
Marsz Nadziei

26.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w MARSZU NADZIEI, organizowanym przez Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Celem marszu było zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Marsz Nadziei odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii, która co roku organizowana jest na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową. Marsz zakończył się w puławskiej Marinie, gdzie uczestnicy mogli wziąć udział w animacjach, wysłuchać występów młodzieży oraz posilić się ciepłą kiełbaską.

 

Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości” pt.: “Pluszak dla dzieciaka Rodaka”. Największe zainteresowanie akcją wykazały młodsze klasy naszej szkoły. Najwięcej maskotek zebrały klasy: Ib, Ia, IIc i IIIa. Chociaż akcja trwała tylko 2 tygodnie zebraliśmy ogromną ilość przytulaków. Mamy nadzieję, że nasi Rodacy ze wschodu bardzo się ucieszą. […]
Pluszak dla dzieciaka – Rodaka

Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości” pt.: “Pluszak dla dzieciaka Rodaka”. Największe zainteresowanie akcją wykazały młodsze klasy naszej szkoły. Najwięcej maskotek zebrały klasy: Ib, Ia, IIc i IIIa. Chociaż akcja trwała tylko 2 tygodnie zebraliśmy ogromną ilość przytulaków. Mamy nadzieję, że nasi Rodacy ze wschodu bardzo się ucieszą.

Agnieszka Nita – Kościelniak

 

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w XIX edycji „Polacy-Rodakom”. Głównym celem akcji jest zbiórka darów  i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia jest senator RP Stanisław Gogacz oraz poseł na sejm RP Krzysztof Szulowski, zaś koordynatorem na terenie Puław […]
“Polacy – Rodakom”

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w XIX edycji „Polacy-Rodakom”. Głównym celem akcji jest zbiórka darów  i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia jest senator RP Stanisław Gogacz oraz poseł na sejm RP Krzysztof Szulowski, zaś koordynatorem na terenie Puław i okolic jest Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. Natomiast w naszej szkole koordynatorem tej szczytnej akcji są p. Agnieszka Nita-Kościelniak i p. Anna Orkiszewska.

Jak co roku zbieraliśmy produkty spożywcze o długim okresie przydatności (m.in. słodycze, kakao, konserwy, kasze, ryż, cukier, mąka, przyprawy, makaron ipt.), książki z polską literaturą, miękkie zabawki oraz niewielkie przytulanki.

W tym roku uczniowie naszej szkoły wykazali bardzo duże zainteresowanie tą akcją charytatywną oraz chęcią pomocy dzieciom na obczyźnie. Dzieci najczęściej przynosiły maskotki. Zebraliśmy ogromną ilość tych przytulanek (ok 350 sztuk), bardzo dużo zabawek, puzzli, klocków, układanek, książek z bajkami i opowiadaniami dla dzieci, kilka plecaków i torebek dla dziewczynek, lalki oraz sporo przyborów szkolnych: zeszyty, kredki, farby, flamastry i piórnik z wyposażeniem. Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia terapii przez sztukę wykonała kartki świąteczne z życzeniami.

Największe zaangażowanie w akcję wykazały grupa 0A i kl. II a i tu pragniemy ogromnie podziękować uczniom, ich rodzicom i wychowawcom p. Patrycji Woś-Gołąbek, p. Agnieszce Kowalczyk i p. Dominice Pawłowskiej. Dziękujemy również grupie 0B, klasom IIb, IIIa, IIIag , IIIbg  i ich wychowawcom.

W ramach wdzięczności za okazałe serce wszyscy darczyńcy otrzymali podziękowania od Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.